Galerie

Feedback

 

Eugenia Daraban (comentariu trimis pe 2 Februarie 2010, la ora 17:28)
Proiectul are un profund efect social.

Vera Serbu (comentariu trimis pe 3 Februarie 2010, la ora 09:06)
De o buna perioada de timp nu s-a mai pus problema orientarii profesionale a copiilor si nici problema resurselor umane care sa activeze in cercetare in Romania. Cei mai multi tineri vor sa activeze in strainatate si poate ca au dreptate dar asta nu inseamna ca noi, parinti si copii (tineri) trebuie sa cautam posibilitati de educatie in afara tarii. Cred ca acest proiect este o initiativa care pune aceasta problema si deschide o cale de orientare accesibila si mai ales cu un mare impact practic care lipseste la acest moment din sistemul de invatamant romanesc. Felicitari!

Liliana Tudor (comentariu trimis pe 3 Februarie 2010, la ora 13:57)
Felicitari!

Ion Strejaru (comentariu trimis pe 4 Februarie 2010, la ora 10:18)
Felicitari pentru idee si initiativa ! Iata un proiect care investeste in viitorul copiilor nostri, un proiect care stimuleaza dorinta de cunoastere, care mentine la cote ridicate dorinta de a primi un raspuns la marea intrebare DE CE?

Dinu Patriche Nichita (comentariu trimis pe 4 Februarie 2010, la ora 10:44)
Un proiect excelent! Din pacate, un astfel de proiect va avea, cu siguranta, un efect pozitiv doar pentru tinerii participanti la cusuri, ceeace este foarte putin fata de necesitatile existente. De aceea, m-as bucura daca astfel de proiecte/initiative, pe baza rezultatelor si a experientei dobandite, vor fi continuate si dezvoltate, in sensul promovari lui, astfel incat, cat mai multi tineri din Romania sa beneficieze de efectele unui astfel de proiect!

Jana Peica (comentariu trimis pe 4 Februarie 2010, la ora 13:38)
Un proiect instructiv si antrenant! Roadele lui trebuiesc valorificate ulterior, astfel ca toti copiii, indiferent de varsta, sa participe la aceste sectiuni instructive si folositoare.

Diana-Cristina Ionescu (comentariu trimis pe 5 Februarie 2010, la ora 21:22)
Un proiect frumos, care merita votat, parere venita din partea unei persoane care o cunoaste pe Diana, si care stie ca se va implica 100% pentru ca acesta sa fie o reusita.

Nicoleta Ondu (comentariu trimis pe 6 Februarie 2010, la ora 17:04)
Un proiect de nota 10 cu "actori" de nota 10.

Nicoleta Maria (comentariu trimis pe 9 Februarie 2010, la ora 09:59)
Un proiect bine venit pentru toti elevii.Mult succes !

Nicoleta Maria (comentariu trimis pe 10 Februarie 2010, la ora 08:45)
Un proiect de care are nevoie orasul nostru. Mult succes!

Ion Stoica (comentariu trimis pe 12 Februarie 2010, la ora 13:11)
Daca exista ceva extraordinar in aceasta viata,acel ceva este bucuria copiilor. Sa le dam o sansa de care sa se bucure.

Severian Gilceava (comentariu trimis pe 4 Martie 2010, la ora 10:41)
Felicitari Diana, aza cum bine stiam ai excelenta in toate proiecetele pe care le intreprinzi , sper ca in cele din urma proiectul tau sa fie promovat.

Liviu Nicolae Manoiu (comentariu trimis pe 23 Martie 2010, la ora 07:54)
Multa bafta!

Cristina-Elena Toflea (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 10:08)
Succes!

Constantin Fecu (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 12:32)
Felicitari!Doresc ca proiectul sa se bucure de acelas succes ca programul Olimpicii Petrom"

Stanca Gabriela (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 12:35)
Mult Succes!

Ghita Violeta (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 12:37)
Bafta.

Nicoleta Maria (comentariu trimis pe 30 Octombrie 2010, la ora 16:07)
Extraordinar proiect!Bine gandit, bine realizat! Felicitari tuturor! Astazi am vazut toate activitatile desfasurate si am fost foarte incantata! Inca o data felicitari!

Ligia Popescu (comentariu trimis pe 2 Martie 2010, la ora 10:40)
Un proiect care merita sustinut.

Irina Cercel (comentariu trimis pe 3 Martie 2010, la ora 15:57)
merita toata atentia acest proiect si trebuie sustinut.

Gheorghe Stefan (comentariu trimis pe 3 Martie 2010, la ora 21:19)
Un proiect foarte bun!

Ioan Oros (comentariu trimis pe 4 Martie 2010, la ora 11:25)
Un proiect pentru viitor.

Lilica Burtan (comentariu trimis pe 4 Martie 2010, la ora 15:45)
Felicitari pentru initiative

Vera Serbu (comentariu trimis pe 4 Martie 2010, la ora 21:05)
felicitari pentru initiativa si perseverenta!

Constantin Stoenescu (comentariu trimis pe 5 Martie 2010, la ora 08:08)
excelent proiect

Aurel Cosma (comentariu trimis pe 5 Martie 2010, la ora 11:27)
Un proiect foarte bun , felicitari si succes

Luciana Ilie (comentariu trimis pe 6 Martie 2010, la ora 10:31)
Felicitari! Un super proiect ! Succes!

Adrian Rusu (comentariu trimis pe 7 Martie 2010, la ora 06:58)
Felicitari!

Camelia Mioara Gogonea (comentariu trimis pe 10 Martie 2010, la ora 11:11)
Felicitari! Un proiect frumos care merita toata atentia noastra.

Costel Mihalcea (comentariu trimis pe 11 Martie 2010, la ora 13:26)
Informatia inseamna putere iar un tanar care se formeaza la granita noului in ale cunoasterii va fi de 2 ori puternic.Bravo copii!!Companiile romanesti vor avea nevoie de voi! Felicitari!

Neculai Avataji (comentariu trimis pe 19 Martie 2010, la ora 09:29)
Drum bun spre NOU

Paula Aldea (comentariu trimis pe 17 Mai 2010, la ora 13:24)
Felicitari!Actiunile noastre dovedesc ca ne pasa de viitorul copiilor nostri; orice actiune de acest gen trebuie sustinuta!

Mihaela Dana Dimitriu (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 10:07)
Felicitari!Successssssssssss

Liliana Popa (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 10:21)
Mult succes tuturor celor implicati in acest proiect !

Georgeta Boldeanu (comentariu trimis pe 5 August 2010, la ora 09:47)
Acesti tineri vor fi viitorul nostru, trebuiesc sustinuti si promovati.

Simona Mariana (comentariu trimis pe 5 August 2010, la ora 10:55)
Un proiect extraordinar.Mult succes!

Vera Serbu (comentariu trimis pe 5 August 2010, la ora 19:51)
un proiect care propune iesirea din tipare.

Mihaela Dana Dimitriu (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 10:05)
un proiect bun.

Liliana Popa (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 10:16)
Un proiect deosebit si interesant . Pana la urma , prin aceasta decizie nu facem altceva decat sa ne incurajam si sa ne sustinem copiii. Mult succes!

Gabriela Balaban (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 10:59)
Succes

Gabriela Balaban (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 11:00)
Succes tuturor

Geta Barcaceanu (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 11:33)
SUCCES

Luminita Maria Gherasim (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 11:41)
Suces !

Vasile Toderita (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 12:49)
Succes!

Iulian Ionescu (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 12:53)
Sunt convins ca este un proiect foarte bun!

Sanda Florentina Criste (comentariu trimis pe 6 August 2010, la ora 15:16)
un proiect bun.

Gheorghe Stefan (comentariu trimis pe 7 August 2010, la ora 13:56)
Un proiect interesant ,un indrumator viabil al tinerei generatii ,orientativ si original ,o conceptie moderna in realizarea lui . Mult succes!!!

Vasile Costache (Georgescu Nicolae) (comentariu trimis pe 7 August 2010, la ora 14:20)
Proiect interesant! Merita sa devina realitate. Mult succes!

Vasile Costache (comentariu trimis pe 7 August 2010, la ora 14:23)
Mult succes!

Georgescu Nicolae (comentariu trimis pe 9 August 2010, la ora 00:29)
Proiect interesant, merita pus in aplicare.Mult succes.

Jana Peica (comentariu trimis pe 9 August 2010, la ora 07:58)
Este un proiect de initiativa, care presupune multa daruire si implicare! Mult succes!

Felicia Maria Sumalan (comentariu trimis pe 9 August 2010, la ora 10:43)
MULT SUCCES!

Liviu Nicolae Manoiu (comentariu trimis pe 9 August 2010, la ora 10:47)
Mult succes!

Vasilica Lidia Plesea (comentariu trimis pe 9 August 2010, la ora 12:36)
Mult succes!

Marinela Hudisteanu (comentariu trimis pe 10 August 2010, la ora 15:38)
Succes si FELICITARI!

Isabela-Adriana Calin (comentariu trimis pe 11 August 2010, la ora 08:46)
Un proiect interesant, foarte bun pentru noile generatii.

Georgescu Nicolae (comentariu trimis pe 11 August 2010, la ora 11:55)
Proiect interesant. Succes tuturor celor implicati in aceasta actiune.

Nicoleta Hauk (comentariu trimis pe 12 August 2010, la ora 12:04)
Multa bafta in realizarea acestui proiect !

Ioan Oros (comentariu trimis pe 12 August 2010, la ora 13:10)
Un proiect foarte bun. Succes.

Iuliana Monica Rosca (comentariu trimis pe 13 August 2010, la ora 07:20)
Succes.

Constantin Fecu (comentariu trimis pe 17 August 2010, la ora 12:57)
Succes.

Stanca Elena Gabriela (comentariu trimis pe 17 August 2010, la ora 13:03)
felicitari,succes!

Iovan Constanta (comentariu trimis pe 17 August 2010, la ora 13:05)
mult noroc in realizarea proiectului.

Lilica Burtan (comentariu trimis pe 18 August 2010, la ora 12:30)
felicitari si mult succes!

Director C.N.”Gib Mihaescu” – Dragasani

Elevii au fost incantati de activitatile propuse de Caravana Cunoasterii. Au apreciat faptul ca un grup de tineri ambitiosi au luat atitudine si au creat un asemenea proiect. Copii au fost surprinsi placut de un mod diferit de prezentare a standurilor, ce i-a atras si i-a indemnat sa participe la activitatile propuse. De asemenea ei au sesizat o organizare complexa a acestor standuri (postere, filme, activitati interactive, dorinta de a tine legatura si de a afla parerea participantilor despre activitati) si prezentarea unor notiuni noi, de actualitate. In continuare, am realizat un feedback pentru fiecare sectiunea in parte:

1. Chimie - Majoritatea elevilor au fost incantati de aceasta sectiune, de modul de prezentare a chimiei si explicare a fenomenelor, insa cei mai impresionati si incantati au fost cei de la scolile generale.

2. Fizica - De asemenea a avut atractie mare asupra copiilor de gimnaziu, foarte doritori de a vedea experimentele, si de a incerca jocurile educative puse la dispozitie. Explicatiile experimentelor si atmosfera creata a atras insa si elevii din liceu, care nu au ocolit acest stand.

3. Geografie - A atras prin teme de actualitate puse in discutie, modelele din plastilina au stranit interes. Aici unii dintre elevi si-ar fi dorit mai multe activitati interactive.

4. Medicina - Majoritatea copiilor au fost incantati ca au invatat sa ia pulsul, iar jocurile educative, au fost considerate foarte interesante.

5. Business - a fost una din sectiunile care a atras mai ales copii de liceu, au aflat multe informatii folositoare pentru viitor, modul de prezentare fiind foarte placut.

6. Tehnologia materialelor - a reusit sa creeze o atmosfera cat se poata de placuta pentru cei mici, cei mai mari au fost mai reticenti. Cu toate acestea, toate varstele s-au implicat si au dat drumul imaginatiei, ceea ce i-a facut sa se simta foarte bine la acest stand.

7. Ecologia -  a atras in primul rand prin modul de aranjare a standului, apoi prin modul de prezentare, filmuletele, sfaturile au fost apreciate.

8. Voluntariatul - multi copii din oras nu au facut voluntariat, fapt pentru care acest stand a fost o atractiei. Au fost incantati de o buna informare despre taberele de voluntariat.

9. Dansul - a adus o nota de nonconformism proiectului, elevii au participat la aceasta sectiune cu multa placere s-au relaxat, au socializat si au invatat pasi de dans.

10. 3D - aceasta sectiune s-a bucurat si ea de un real succes, copii fiind interesati si curiosi de noua tehnologie. Filmele au fost foarte interesante, fiind considerate un mod placut de invatare.